ALBUM TOP BUILDER 2024
30 MAJA 2024

Publikacja „Top Builder 2024” przedstawia laureatów uhonorowanych tegorocznym Top Builderem, gdzie czytamy m. in.: „w filozofii przestrzennej Biura Architektonicznego Barycza i Saramowicza kluczowym punktem jest znalezienie takiego kształtu budynku, w którym przestrzeń mieszkalna przeistacza się w krajobraz. Można powtórzyć za Szczęsnym Morawskim, że przyroda tylko jest matką budownictwa, tak jak jest macierzą piękna wszelkiego, a za Adamem Asnykiem: o, wielki poemacie natury, któż może iść w ślad za twych piękności natchnieniem wieczystem”.

ISTATUETKA TOP BUILDER 2024
23 MAJA 2024

„Top Builder to jedna z najbardziej cenionych nagród na polskim rynku budowlanym. Kapituła nagradza statuetką Top Builder najwyższej jakości realizacje, w których zastosowano nowoczesne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne”.

WILLA W KRAJOBRAZIE NATURALNYM LAUREATEM TOP BUILDERA 2024
16 MAJA 2024

Willa w Krajobrazie Naturalnym została nagrodzona Top Builderem 2024. Jest to już ósmy Top Builder dla Rafała Barycza i Pawła Saramowicza. Wcześniej Biuro Architektoniczne Barycza i Saramowicza zostało nagrodzone Top Builderami za Prywatną Szkołę Salwator na Zwierzyńcu w Krakowie, The Concrete, Nowoczesny Dwór Polski, Leśną Willę, Willę z Gontu i Betonu, Willę w Dwóch Pawilonach oraz budynek biurowy ASCO w Krakowie.

ÓSMY TOP BUILDER DLA BARYCZA I SARAMOWICZA
09 MAJA 2024

Podczas uroczystej Gali, która w dniu 9 maja 2024 r. odbyła się w siedzibie Zarządu Głównego Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Pałacu Zamoyskich w Warszawie, Biuro Architektoniczne Barycz i Saramowicz zostało uhonorowane Top Builderem 2024. To już ósmy Top Builder w naszym architektonicznym życiu.

11 ODSŁONA KONKURSU DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW
24 KWIETNIA 2024

Największe ogólnopolskie wydarzenie adresowane do Młodych Przyjaciół Architektury, czyli Konkurs dla Młodych Architektów ma już 11 edycję. W bieżącym roku zostało zgłoszonych aż 209 prac. W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie dwunastu finalistów zaprezentowało swe piękne prace przed Kapitułą Konkursu, organizowanego przez miesięcznik Builder w ramach programu edukacyjnego Builder for the Young Architects. W obradach, którym przewodniczyła Pani prof. Ewa Kuryłowiczowa, wzięło udział 18 członków Kapituły, a wśród nich dr arch. Rafał Barycz.

WIELKANOC 2024
30 MARCA 2024

Drogim Przyjaciołom, Klientom, Współpracownikom i Kooperantom najlepsze życzenia błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, które pomogą wędrować w przyszłość, składają Rafał Barycz, Paweł Saramowicz, wraz z zespołem Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz.

Happy Easter! Frohe Ostern!

MKUA 2024
19 MARCA 2024

Zgodnie z art. 8 ust. 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2023 r. poz. 977 ze zm.) dr arch. Rafał Barycz został po raz kolejny powołany w skład Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Miasta Krakowa. Rafał Barycz jest członkiem krakowskiej MKUA nieprzerwanie od 2004 roku.

BOŻE NARODZENIE 2023
24 GRUDNIA 2023

"Bóg się rodzi - moc truchleje!"

Naszym Drogim Przyjaciołom, Klientom, Współpracownikom i Kooperantom składamy najlepsze życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i udanego Nowego Roku 2024 - Rafał Barycz, Paweł Saramowicz, wraz z zespołem Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz.

Christmas Greetings and best wishes for the New Year 2024!

Frohe Weihnachten und viel Glück im Neuen Jahr 2024!

ROK 2023. PODSUMOWANIE
09 GRUDNIA 2023

„2023 – jaki to był rok dla branży architektonicznej w Polsce? Jak oceniają te 12 miesięcy wiodące na rynku pracownie? Tradycyjnie w wydaniu grudniowym ważymy osiągnięcia i trudności”. Odpowiadając na zadane tak pytanie dr Rafał Barycz napisał m. in.: „dla Biura Architektonicznego Barycza i Saramowicza mijający wspaniały rok 2023 to kilkanaście projektów będących w różnych fazach opracowania oraz budowli o rozmaitej skali, które mają bliską szansę zostać ukończonymi. Ponieważ architektura jest sztuką budowania i kontynuacji, zatem o pewnej niezwykłej grupie z nich chciałbym tu opowiedzieć, łącząc przy tym dla naszych Przyjaciół i Sympatyków życzenia do siego roku 2024, pełnego innowacyjnych dzieł budowlanych, zmieniających świat na lepsze!”.

INTERIORS OF THE NEW WING
03 LISTOPADA 2023

Prezentujemy design wnętrz New Wing, których projekt powstał w Biurze Architektonicznym Barycza i Saramowicza. W stylizowaniu wnętrz New Wing wykorzystano możliwości płynące z ukształtowania zewnętrznej architektury budynku, a więc dużych przeszkleń, otwarcia przestrzeni nad pomieszczeniami i wernakularnych materiałów wykończenia przenikających płynnie pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem bryły.

RAFAŁ BARYCZ O X EDYCJI KONKURSU DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW
05 PAŹDZIERNIKA 2023

Która praca wzbudziła szczególne uznanie Rafała Barycza? Oglądnijcie wypowiedź dla Builder Movie TV, podsumowującą rezultaty jubileuszowej edycji Konkursu dla Młodych Architektów.